ALENA HOROVÁ

Od r. 2007 podnikám. Začínala jsem jako  masérka,  později kosmetička.

Byla to krásná, ale náročná práce. Vázaná na ruce maséra, místo i určité vybavení a znalosti. Peněz jsem měla, ale byly často hodně vydřené a jako matka samoživitelka jsem byla na tomto příjmu dost závislá. 

Vyzkoušela jsem také mít zaměstnance, ale byly to spíše problémy a náklady než výhoda. Klientky chtěly ruce, úsměv i péči ode mně. 

Na jednom kosmetickém kurzu mi byly  představeny omlazující a anticelulitidní  přístroje pro domácí péči. Jako masérku a kosmetičku mě to zaujalo a přijala jsem nabídku spolupráce.

O přistroje začal být velký zájem nejen u mě v salonu. Začala jsem jezdit i na akce po celé  ČR i na kurzy masérů a kosmetiček. Také jsem se naučila o sebe starat. S takovými přístroji je to radost, protože jsou docela rychlé a viditelné výsledky.

ANO byl z toho zajímavý druhý příjem.

ALE pořád to bylo o čase, cestování, energii a o mě.

S masážemi a kosmetikou to byla docela honička. Už nebyl žádný volný čas. A do toho mi moje čerstvě dospělá dcera porodila krásnou vnučku Niki. Protože zůstala sama, potřebovala pomoct.

Asi bych se uštvala.

CESTA NA ONLINE

 

Spoustu plánu mnoha lidem překazil COVID a jeho slavná opatření. Ani u mě to nebylo jinak. Ze dne na den mi zavřeli salón i skončily předváděcí akce.

14 dní jsem snad v kuse brečela, chyběla  mi práce, režim, cestování i moje milované zákaznice. 

Ale pak jsem se rozhodla s tím něco udělat.  Jediné řešení bylo převést mé podnikání na online. 

ALE jako majitelka salónu jsem nechtěla jít „standardní cestou“, kde většina zkoušela zoufalé prodeje tím, že házeli produkty všude možně, dávali hromadné inzeráty do mnoha skupin nebo posílali spamovací zprávy či emaily. 

Chtěla jsem prodávat jako profesionál a ne laciný prodejce.

Hledala jsem inspiraci u českých i zahraničních mentorů a šla do akce! Začala jsem si budovat pozitivní sluníčkový brand.

Na osobním profilu jsem „bojovala“ proti negaci a ukazovala jsem za co všechno můžeme být vděční i co ještě pořád můžeme. Ukazovala jsem procházky, výlety a tvoření s dětmi i jsem dokumentovala můj „nový pracovní život“.

Upravila jsem stránku pro salón a začala pravidelně vysílat LIVE 5x týdně. Často jsem si pozvala i hosty např. výživovou poradkyni, koučku.

Dávali jsme ženám tipy, jak pečovat o sebe doma (o křivky, pleť, vlasy, nehty), jak rozhýbat lymfu bez masáže (moje oblíbené téma lymfa), jak získat více energie i jak si zvedat sebevědomí.

Pro zákaznice jsem vytvořila VIP skupinu, s podporou a motivací k prodeji. Tam jsem začala ukazovat představovala ženám produkty a přístroje, co používám.

Během 3 měsíců se ukázalo,  že to funguje a dokonce roku jsem dokonce měla už 2 násobek svého běžného obratu mimo „online“.

Zaměřila  jsem se na to, co můžu a užívala si to. Tvoření nového a čas s vnoučkou mě těší a naplňuje. 

Salón jsem v srpnu 2020 úplně pustila. Hrozila další vlna opatření pro salony a já začala plánovat další projekt.

Hej, jak to děláš ty?

 

Tím,  jak jsem začala být víc vidět,  začalo si mě všímat i víc online podnikatelek a začalo se ptát: „To je zajímavé,  jak to děláš.?“

S podporou jedné báječné lektorky vznikl projekt „Profesionál a ne laciný prodejce „. 

Ukazuji (budoucím) online podnikatelkám, jak vybudovat své podnikání na sítích bez spamování, telefonování, násilného prodeje, laciných inzerátů či tvrdého oslovení na spolupráci přes zprávy. 

  • Vznikla stránka Alena Horová – podnikej online, kde pravidelně každou středu ve 20.30 živě vysílám a dávám tipy pro online podnikání.
  • Také vznikl 6 měsíční transformační program – mentoring, kde učím celý systém ‚Profesionál a ne laciný prodejce.“

Je to online kurz s mojí podporou a pomáhám (budoucím) online podnikatelkám k tomu,  aby ze sítí získávaly klienty či členy do týmu novým neagresivním způsobem jako profesionálky.

https://www.alenahorova.cz/podnikej-online/mentoring/

Mým mentoringem již prošlo více než 150 žen a spousta z nich si našlo „svoji cestu“ k úspěšnému online podnikání,  ve kterém se cítí dobře a hlavně svá. 

Nikdy jsem neměla touhu úspěšným velkým mentorům a lídrům s jejich velkolepými programy „konkurovat“,  jen jsem cítila potřebu sdílet a pomoci „začínajícím“ holkám na online způsobem, který mě oslovil a který mi přináší pravidelný měsíční příjem a čas na sebe i svou rodinu.

Mám radost, ze zpětných vazeb od děvčat, kterým jsem nějak pomohla a vím, že to má smysl. 

 

Co mi to zase přišlo do cesty?

 

V červenci 2022 jsem se setkala po letech s kamarádkou, která mi nadšeně začala vyprávět o novém projektu,  do kterého se přidala. A mě jako online mentorce se to moc líbilo, co vyprávěla. 

Protože konečně něco, co se mnou fakt rezonuje.

Projekt, který  funguje na podobných principech, které  učím ve svém mentoringu. 

=

Žádný další klasický MLM, ale naopak je postaveno na tom nejlepším z network marketingu, e-comerce a atraktivním marketingu.

=

Velmi zajímavý inovativní program- Affilate Sdílej lásku a e- shop pro podnikatele, který opakovanou spotřebou zajišťuje zisky.

=

Žádné pozice a jejich udržování a přesto si k penězům lidé přicházejí poměrně v krátkém čase.

=

Žádné náborování,  žádné oslovování studených kontaktů.

=

Budování osobní značky a prezentace systémem “Dej a bude ti dáno”.

Cítila jsem, že to bude zajímavé i pro děvčata, co mě sledují  a “trápí” se ve svých klasických network marketingových  (MLM) projektech. Která se nutí do oslovování,  budování týmu a pozic nebo se cítí nekomfortně při přesvědčování o účinnosti produktů a násilném propagaci na sítích.  Tohle proste CHCI sdílet dál. 

Na nic jsem nečekala a do projektu se v srpnu 2022 přidala. 

Jsem fakt nadšená a to nejen z výsledků, které postupně přicházejí, aniž bych musela něco ve svém nabitém programu  měnit. 

Jsem nadšená z praktického vzdělávání děvčat z týmu i zahraničních mentorů, na které je projekt napojen. Ano i pro mě jako mentorku zajímavé a velmi inspirující. 

Jsem nadšená, že úspěch v tomto projektu zažívají ti, kteří se jinde trápili nesmyslným oslovování do týmu či budováním a udržovaním pozic.

Jsem nadšená z velmi pozitivní energie a přátelského ducha, který panuje v týmu.