TRAPÍ VÁS SUCHÉ NEBO POŠKOZENÉ VLASY ?

 

TRAPÍ VÁS SUCHÉ NEBO POŠKOZENÉ VLASY ?

 

Nejčastější chyby, které vedou k přesušeným vlasům nebo k poškození vlasového stvolu či konečků.

 

 

1. Spěcháte.

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy a pokud jí mají být musíte s nimi tak zacházet jakou s tou křehkou korunou a na jejich péči si najít čas. Nespěchat, ale dopřát si čas na působení produktů dle doporučení výrobce.
Také mysleme na dobré spláchnutí  vlasových produktů.
Špatné vymytí zatěžuje vlasy a brání správnému působení dalších aplikovaných produktů.
 

2. Spíte s mokrými vlasy

V noci se převalujeme, vlasy se cuchají a třením o polštář se lámou a třepí se. Ráno se probouzíte se zacuchanými vlasy, které jen těžko rozčešete.

3. Používáte Nevhodný hřeben či kartáč

Příliš husté hřebeny či kovové kartáče mohou vlasy ničit. Volte raději kartáče či hřebeny z přírodních materiálů.

4 . Razantní rozčesávání vlasů.

Drsným rozčesáváním si vlasy zbytečně trháme a ničíme.
Pečujte s láskou o vlasy a zacházejte s nimi jemně. Obzvláště to platí o mokrých vlasech.

5. Přilíš horké foukání a žehlení.

Horké fény, kulmy, žehličky vlasy vysušují a zbavují přirozené vlhkosti a vlasy jsou pak křehké, lámavé, vysušené či poškozené.
 

6. Šetříte na vlasové teplené ochraně.

Pokud už žehlíte nebo kulmujete vlasy,  používejte produkty pro tepelnou ochranu vlasů. Vlasy to chrání před vysoušením, poškozením a zachovává přirozenou pružnost a poddajnost vlasů.
 

7. Žehlíme, foukáme přilíš vlhké vlasy.

Vlasy by neměly být foukány, ihned po umytí. Vlasy nejprve zabalte do ručníku a zbavte přebytečné vlhosti. Potom je rozbalit a nechat proschnout na vzduchu. Teprve potom dofoukat jen do tvaru. 
Žehlení a kulmování vlasů plánujte nejdříve až 3-4 hod po uschnutí vlasů. Dřívější žehlení s čerstvě umytými vlasy  je příliš zatěžuje. Je to z toho důvodu, že vlasy nejsou dostatečně proschlé (ikdyž na povrchu vypadají – uvnitř nejsou) a může díky vysoké teplotě docházet k rychlému vysoušení, které opět narušuje strukturu vlasu.
 

8. Nepoužíváte vhodné produkty pro Váš typ vlasů.

Pokud máme suché vlasy musíme tomu přizbůsobit péči podle typu vlasů a nešetřit na nich.
Používat šampon, který zbytečně nevysušuje vlasy, kondicioner s pěstícími složkami a určitě aplikovat vhodnou výživnou masku.
Chcete-li poradit s konkretním produktem vhodným pro Vaše vlasy napište mi na email: poradce@alenahorova.cz  Ráda Vám poradím.
Počítejte však, že než něco konkrétního doporučím, budu se na ptát na některé věci  ohledně Vašich vlasů, abych vybrala ten nejvhodnější pro Vás.
Vaše Ala
 

 

 

Co vy na to? Komentujte, sdílejte, lajkujte :-)