Jak se zbavit záděrů, lamavých a třepivých nehtů?

Domácí manikúra

 

Upravené nehty jsou základ. Ikdyž jsme v jednom kole, na manikúru bychom si měli najít čas minimálně jednou týdně. Stačí pár triků a během chvilky máme i z pohodlí domova krásné nehty jako ze salonu.Díky pravidelné péči o nehty předejdeme takovým problémům jako jsou záděry, třepivé a lámavé nehty, nehty křehké hrbolaté a bez lesku.

 

1. Odlakování

Používejte odlakovač bez acetonu, který tolik nehty nevysušuje. Odlakovač použijte, i pokud nemáte na nehtech lak, ale plánujete ho nanést. Důkladně odmašťuje a napomůže k tomu, aby lak na nehtech lépe držel.

 

2. Lázeň

Mýdlová lázeň nehty krásně změkčí a zjemní kůžičku. Pokud pilujete zcela suché nehty, máte mnohem větší šanci, že si je tak roztřepíte. A pokud upravujete za sucha kůžičku, výsledkem bude pravděpodobně nepěkná záděra. Namočte si proto nehty před manikúrou na pět až deset minut do teplé vody. Přidat nemusíte mýdlo, ale třeba levandulový olej nebo si před tím udělejte pečující peeling. Pokud nestíháte, tak využijte toho, že máte ruce rozmočené po koupeli či sprchování.

 

„Kousky suché kůže či malé prasklinky se objevují především u lidí, kteří v zaměstnání ruce hodně namáhají. Občas se však mohou objevit u každého z nás. Když už se záděra udělá, je dobré postižené místo nejdříve změkčit. Ideálně v teplé vodě s kapkou oleje. Poté osušit a lehce zastřihnout čistými nůžtičkami. Nikdy záděry neokusujte a neodtrhávejte. Záděrám zabráníte pravidelnou manikúrou. Jestliže si často máčíte ruce ve vodě či ve vodě se saponátem, používejte vždy ochranné rukavice, a ruce vždy pořádně osušte. Nezapomínejte ani na pravidelné používání krému na ruce.“

3. Výživa nehtu

Ruce i nehty jsou stále vystavené nežadoucím podmínkám a vysušování, proto bychom měli myslet na kvalitní péči o nehty. Můžeme sáhnout po produktech, které umí vyživit a posílit nehty.  Např.  mnou vyzkoušená americká manikúra Dr. Dana. Látky v ní obsažené jako kyselina glykolová, meruňkový olej, kokosový olej, olej ze slupky grapefruitu a vitamín E obsahují klíčové mastné kyseliny, které pomáhají při péči o nehty a nehtovou kůžičku a jejich hydrataci.

 

 

 

4. Pilování

Nestříháme, pilujeme. Papírovým či skleněným pilníkem nehty upravte do požadovaného tvaru. Snažte se také pilovat pouze jedním směrem, od strany ke středu nehtu. Nikdy ne sem-tam, tím způsobujeme třepení nehtů.

 

5. Leštění nehtů

Leštění nehtů je jeden ze základních úkonů správné manikúry, skvěle vyzmizíkuje skvrny a zvýrazní lesk, ale nic se nesmí přehánět. Pokud moc tlačíte, můžete si nehty poškodit nebo zlomit. Vždy proto „uleštěte“ jen vrchní vrstvu nehtu. Vhodné je používat kvalitní leštičku – začnete s nejhrubší stranou a postupně se dostaňte k té nejjemnější.

6. Odstranění kůžičky

Při úpravě nehtů bychom neměli zapomínat ani na přebytečnou kůži. „Změkčíme ji vhodným olejíčkem pro změkčení, jemně v masírujeme a potom pomerančovým dřívkem zatlačíme a upravíme. Nestříháme, kůžička nám chrání kořen nehtu.

7. Hydratace rukou

Ošetříme ruce vhodným hydratačním krémem. Ruce si natírejte krémem tak často, jak jen to je možné. Ideálně po každém umytí a vždy, kdy cítíte nepříjemné pnutí pokožky.

 

 

Recenze zákaznice:

Nehty díky ošetření manikúrou Dr. Dana vypadají silné, hladké a viditelně lesklé, jako by byly nalakované průsvitným lakem. Ale jen jako… Jsou totiž takhle krásné sami od sebe.

Ještě lepší je, že nikam nemusíte chodit a vše si během chvilky uděláte doma. Stačí 5 minut a máte nehty, jaké jste si vždycky přála. Nehty, které jsou zdravé, lesklé a pevné. Budete se jimi moci pochlubit dřív, než řeknete švec.

Jako zdravotní sestra nemůžu mít nalakované nehty, opakovaným působením předepsaných dezinfekcí rukou moje nehty hrozně trpí, ale díky manikúře Dr.Dana problém byl velmi rychle vyřešen.

Jitka S. Nemocnice Třebíč

 

 

 

 

Pokud vás moje manikúra zaujala – napište mi, v Centru pro ženy v Třebíči můžete vyzkoušet.

Vaše Alena Horová kosmetická a wellness poradkyně.

Tel.:  774227735, email:  poradce@alenahorova.cz

 

 

 

Co vy na to? Komentujte, sdílejte, lajkujte :-)