Jak na černé tečky?

Jak na černé tečky?

 

Problém černých teček potkal témeř každého člověka. Většinou s nimi musíme bojovat na obličeji a na nose.

Často však potrápí i záda či dekolt. Některým se dokonce černé tečky objevují i ​​na ramenou a v uších.

Odstranit je je téměř nemožné..

 

 

 

 

 

 

 

Co jsou “ černé tečky“ ?

„Černé tečky“ jsou ucpané pory (vlasové folikuly) , ve kterých najdete přebytečný maz, odumřelé buňky či nečistoty z povrchu pleti. Toto vše tvoří ideální prostředí pro růst mikroorganismů a možné záněty. Otevřené komedony reagují s povrchem kůže a právě oxidace po kontaktu se vzduchem podmiňuje jejich typicky černé zbarvení.

Také se můžete setkat s „uzavřené bílé komedony“, které se samy neotevřou a představují závažnější problém.  Kousek po kousku nahrazují mazovou zátku bakterie, které černé tečky dále zhoršují. Dochází k zanícení okolní pleti a ve vlasovém kanálku se tvoří hnis. Výsledek: Vzniká červený pupínek.

 

 

 

 

 

Jak vznikají „černé tečky“ ?

Rizikovým faktorem vzniku černých teček jsou hormonální změny –  puberta, u žen období ovulace, užívání hormonální antikoncepce, dále léčba kortikosteroidy, ale i preparáty s obsahem lithia.  Tvorbu černých teček významně ovlivňuje i nesprávná péče o pleť (špatné čištění pleti) , ale také používání pleťové kosmetiky se zatěžující olejovou texturou, která póry ucpává. Dále tu hraje určitou roli genetika, nezdravá strava, stres a kouření.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co s nimi?

 

1. Správné a pravidelné čištění pleti – nikdy se nezapomeňte odlíčit a použít čisticí výrobek, který je vhodný pro váš typ pleti.

2. Použivejte kvalitní pleťové masky – s jejich pomocí zbavíte pleť přebytečných olejů, ale také mastnoty a zrohovatělých odumřelých kožních buněk. (např. Bahenní maska od Epoch)

3. Používejte produkty se zinkem (pomoháhá regulovat produkci oleje a mazu) a stříbro ( antibakteriální účinky)

4. Vhodné jsou tonika (tonery) bez obsahu alkoholu pro snížení lesku, mastnoty a stažení pórů.

5. Nedotýkat se obličeje – ruce se jen hemží bacily a bakteriemi. Pokud se neustále dotýkáte vašeho obličeje, zvyšujete riziko infekce.

6. Změňte váš životní styl a stravu. Vzhled vaší pleti může ovlivnit také nezdravá strava s málo vitamíny a stopovými prvky, stejně jako škodlivé návyky – kouření a stres.

7. Dbejte na to, abyste se stravovali zdravě a pili dostatek tekutin.

8. Vyhýbejte se konzumaci alkoholu.

 

Vaše Alena Horová – kosmetická a wellness poradkyně.

 

Chcete-li poradit s výběrem vhodného produktu nebo řešíte nějaký kosmetický problém napište mi..

alenahorova@alenahorova.cz , tel. 774227735

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co vy na to? Komentujte, sdílejte, lajkujte :-)

Napsat komentář