CELULITIDA: Nepřítel žen

U mužů se celulitida vyskytuje jen vzácně. Postihuje především ženy, pro které mnohdy představuje značný kosmetický problém. pomerančovou kůži při důkladném zkoumání najde na svém těle skoro každá žena. Letošním trendem jsou miniaturní šortky a tak možná přemýšlíte nad tím, jak se jí zbavit.

Jak celulitida vzniká?

Celulitida vzniká jako důsledek poruchy krevní a lymfatické cirkulace ve tkáni. Tam působí změny podkožního tukového vaziva, při kterých dochází ke ztrátě pružnosti kůže a zvýšenému ukládání tuku do podkoží. Výsledkem je pak hrbolkovitý vzhled kůže připomínající pomeranč.

celulitida

 

Kdo za to může?

Za vznik celulitidy mohou zejména změny hormonálních hladin. Proto se nejčastěji objevuje u žen v období dospívání, těhotenství, po porodu nebo při hormonální nerovnováze. Většinou zůstává celulitida pouze estetickou záležitostí. U některých osob však může začít vést až k vnitřnímu tlaku na žilní systém.

Dalším vlivem může být způsob našeho života. Na vině je především nadměrný příjem alkoholu, kouření, stres a nedostatek pohybu. Vznik celulitidy můžete také očekávat, pokud máte sedavé zaměstnání nebo ráda nosíte těsné oděvy, které zhoršují proudění krve a lymfy.


TIP: Vyvarujte se křížení nohou a aspoň jednou za hodinu se zvedněte a protáhněte si končetiny.
TIP: Mírná redukce váhy bývá pro vzhled kůže prospěšná.


Ošetření celulitidy přístrojem

ošetření celulitidy předpřed ošetřením celulitidy ošetření celulititidypo ošetření celulitidy

Co dělat pro hladké nohy?

Nejdříve se zamyslete nad svým životním stylem, snažte se upravit stravovací návyky a velmi důležitá je také pravidelná pohybová aktivita. Ideálně taková, co vás bude těšit. Lékaři nedoporučují tvrdé ani nárazové diety, při kterých se rychle mění váha a kůže tak přichází o svou pružnost kvůli nedostatku kvalitních živin.

Cvičení, krémy nebo masáže?

Každá z nás má jiný typ kůže, jiný stav podkoží… V praxi se prokázalo, že nejúčinnějším prostředkem proti celulitidě je trojkombinace: krátké pravidelné cvičení + anticelulitní krém + masáže. Masáže volte jak anticelulitní, tak lymfatické. Na trhu je k dispozici velké množství přípravků zaměřených přímo na odstranění pomerančové kůže. Není jednoduché vybrat nebo doporučit nějaký konkrétní.

Velmi dobrých výsledků se dá dosáhnout i ošetřením pomocí speciálních přístrojů, jako je dříve používaná kavitace, ale v současné době se jednoznačně do popředí dostává nová generace přístrojů pro galvanoterapii a tzv. anti-aging. Po jejich ošetření jsou výsledky vidět okamžitě a velmi dlouho vydrží. nuskin body

 

Co vy na to? Komentujte, sdílejte, lajkujte :-)