Spokojenost ? Co to je ? A proč ne štěstí ?

Spokojenost je stav vyrovnanosti sama se sebou a vděčnosti za to, co v životě máme a co nebo kdo do něj přichází.

Absolutní štěstí podle mě neexistuje, štěstí je chvilkové, ale spokojenost může být trvalý stav. Spokojenost vychází z vnitřního nastvavení – bereme se takové jaké jsme, víme co je v nás dobré, ale víme i o svých  chybách a nedostatcích – pracujeme na nich. Naučily jsme se mít rády, odpouštět si a pochválit se..

Také je to určitá forma vděčnosti za život, co máme v životě, čeho jsme dosáhly, co nám přichází do života.  Víme, že každá situace či člověk má nějaký smysl v našem životě, že nás to má něčemu naučit,  ikdyby to mělo být připomenutí, že takle určitě ne :-)

 

Jeden člověk mi řekl:  „Ale ty nemůžeš být spokojená! Brzdí tě to na cestě k úspěchu!“

Nemohu s tím člověkem souhlasit, protože úspěch je pro každého něco jiného, pro mě to je i ten stav spokojenosti.  Sám nepřišel, musela jsem hodně (na sobě) pracovat.  Také musím stále pracovat na tom si ji udržet.

A na druhou stranu neznamená to, že když jsme spokojené s tím co máme, neusilujeme o lepší.  Cestu k cíli si můžeme užívat a  bavit se na ní.

 

Cíl je pro mě směr, kterým se vydám. Když dosáhnu cíle, najdu si jiný. Baví mě ta činnost, baví mě život, užívám si ho.

 

Opakem spokojenosti je nespokojenost – nic mezi tím. Tedy pokud nejsem spokojená s něčím nebo s někým musím to změnit. Někdy situace nebo lidé nejdou změnit, ale to co jde změnit je moje vnímání a přístup.  Mockrát se mi stalo, že zdánlivě patová neřešitelná situace se mým změněným pohledem,  změnila k mojí spokojenosti.  Jenom tím,  že  jsem hledala něco pozitivního na tom člověku či situaci, nebo jsem přemýšlela nad důvodem, proč se mi to děje či co mě to má naučit.

Život není perfektní, přináší problémy a těžkosti, ale každá situace nám může něco dát a naučit  nás.

Když jsem před lety zůstala s malou dcerkou sama, měla jsem pocit, že to je největší tragédie a propadala jsem depresím.
A pak to malé miminko vyrostlo a mě uteklo to nejhezčí miminkovské období. Tragédie nebylo to že,  jsem zůstala sama, ale nepoučila se ze situace. Nebyla jsem  vděčná za úžasnou holčičku a neužívala si každouchvili s ní.  Musela jsem dostat jinou životní lekci a díky ní jsem si začala uvědomovat, že mi život unikal mezi prstama.

Ale to je jiný příběh. Už teď se, ale můžete těšit na článek: Přestaň čekat na „AŽ“ a začni žít „TEĎ“,  kde Vám ten příběh povyprávím.
Každopádně od té doby jsem si začala vážit toho, co do mého života přichází a co mám, protože ZÍTRA to být nemusí.

Vaše Ála

 

Mít zdraví pod kontrolou?

Chtěli by jste mít své zdraví pod kontrolou? Aneb proč potřebujeme antioxidanty..

 

Naše tělo je jako automobil, který potřebuje pro dobré a správné fungování kvalitní palivo.  Důležitým palivem pro naše tělo jsou antioxidanty.

 

Co jsou Antioxidanty?

Antioxidant může být jednak výživná látka (vitamín, minerální látka), jednak enzym (bílkoviny v organismu, které pomáhají při chemických reakcích). Antioxidanty hrají klíčovou roli při prevenci vzniku některých chronických onemocnění, jako jsou například rakovina, onemocnění srdce, mrtvice, Alzheimerova choroba, šedý zákal a další..

Organismus vyrábí volné radikály také při přirozeném, optimálním fungování, ale současně vytváří i antioxidanty, které se navzájem doplňují a podporují v činnosti, zároveň si navzájem zabezpečují i energii. Avšak s přibývajícími roky tento systém přestává dokonale fungovat.

Antioxidanty, respektive antioxidační látky bude nutné pro organismus zabezpečit zvenku, aby volné radikály nepřevládly a aby jejich škodlivý účinek neohrožoval zdravé buňky.

Když se tak nestane a v organismu se nenachází dostatečné množství antioxidantů, potřebná rovnováha se naruší, začíná proces stárnutí a mohou se objevit i různé nemoci.

Je dobré vědět, že antioxidanty nacházející se mimo organismus se v největším množství vyskytují v ovoci a zelenině. Je důležité vědět, že antioxidanty jsou v mnohem větší míře přítomné v potravinách konzumovaných v syrovém stavu, než ve vařené, dušené, pečené zelenině. Podle výživových specialistů bychom měli mít 5 porcí (cca 500gr.) ovoce a zeleniny v bio kvalitě na den (tím nechci propagovat BIO potraviny, ale kvalitní čerstvé potraviny).  Což uznávám, že v zimních měsících se hůře realizuje..

Pokud neholdujete zdravému životnímu stylu, ovoci ani zelenině, bylo by fajn si hladinu ANTIOXIDANTŮ nechat změřit.

Změřit pomocí sceneru, který je k dispozici u mě v Centru pro ženy.  Popřípadě Vám nabídnu řešení při nedostatečném množství antioxidantů.

 

Co je scener?

Je to přístroj pracující na proncipu uznávané Ramanovy spetroskopie opticky modrým paprskem odečte hodnotu z vaší kůže.  Kůže je orgán, který se obnovuje až jeden měsíc, tedy se jedná o informaci přesnou a dlouhodobou..

Podrobnější infromace zde:

https://www.nuskin.com/content/nuskin/cs_CZ/products/pharmanex/scanner/what_is_the_scanner.html

 

Scener zde slouží jako informační kontrolka, nikoliv diagnóza proto, abychom zajeli „do servisu“ a  doplnily „palivo“.

 

Co stojí měření?

Pouze 200 Kč.

 

Jak dlouho trvá?

Samotné měření je rychlé – cca 2 min. ale ráda vám poradím, co s naměřenou informací můžete dělat dál, jak svou situaci řešit.. tedy si rezervujte čas alespoň 15-20 min.

 

Kde se objednat na měření?

Na telefonu 774227735 nebo info@alenahorova.cz

 

 

 

 

 

Konzultace v Centru pro ženy

Proč konzultace?

Každý jsme jiný,  každý potřebujeme  a zasloužíme si individuální péči.

Konzultace je důležitá pro výběr vhodného produktu, služby  či technologie.

Jako specilista si zakládám na tom, aby produkt či služba byla skutečně pro Vás vhodná, finančně a časově dostupná  a že ji budete dobře snášet.

Ve centru si můžete vyzkoušet veškeré produkty, služby a  případně si odnést vzoreček produktu na testování domů.

Také Vás naučím produkt či technologii správně používat a aplikovat.

Součástí konzultace je měření na biofotonickém sceneru, který zjistí, jak jsme vyživeni ze vnitř..

Je to pro mě důležitá informace pro určení v hodného řešení..

Měření je rychlé, bezbolestné neinvazivní – pouze přiložení dlaně na scener. Speciální optometrie se postará o snímaní informace z vaší kůže.

Naše vnitřní prostředí, vyživenost (vitamínová, minerálová) ovlivňuje to jak vypadá naše pleť, celulitida, proč máme nadváhu a to jak se cítíme.

 

Také spolu zkusíme zjistit, co je příčinou Vašich potíží a budeme společně pro ně hledat řešení.

 

Konzultace stojí 200 Kč/ časová náročnost 20-60 min.

 

Pro ty, co není dostupné moje Centrum v Třebíči mají možnost po dohodě telefonické konzultace.

Objednávejte se na info@alenahorova.cz nebo sms zprávou na tel. 774227735

 

 

 

Nahrávání souborů

Kdo je Alena Horová?

Kdo je Alena Horová?

Jsem žena, která miluje život, lidi, svou práci, ale především rodinu
Dříve masérka a kosmetička (studio Allness převzala šikovná masérka 😉), ale hlavně jsem ženou, která prošla vlastní proměnou..
A díky tomu ve 40 letech vypadám lépe než ve 30ti..
Jsem žena, která chce svým příkladem a zkušenostmi inspirotivat, motivovat a vést druhé ženy, k tomu, aby se cítily lépe, vypadaly lépe a byly úspěšné ve svém životě.
Moje motto: „Každá žena může být krásná a úspěšná..“, které se stalo i názvem mojí skupiny pro ženy.
Důležité je mít chuť a odvahu to změnit, a vědět jak na to.. Naučit se mít ráda a pečovat o sebe..
Je jedno jestli vážíme 50 nebo 100kg, vždycky je to o tom, jak vnímáme sami sebe, tak nás vnímá okolí.

alena původní

Co dělám?
Vedu konzultace s ženami, ať už osobně nebo po telefonu a hledáme pro ně řešení, v tom co je trápí, ať už je to v oblasti péče o tělo a pleť nebo jim pomáhám vybudovat jejich (mini) podnikání v mém týmu…
Organizuji setkání pro ženy i mimo Centrum pro ženy, které mám v Třebíči.
Vzdělávám ženy, jak se cítit lépe, vypadat lépe a být úspěšné..
Vzdělávám se – zúčastňují se workshopů, online kurzů, čtu knihy..
Pracuji na sobě 😉 člověk musí růst: „Chceme-li pomáhat druhým, musíme nejdříve pomoci sobě..“

Co je Centrumpro ženy ?

Je to bývalé Allness-fitness v Třebíči – fitko pro každou ženu bez rozdílu věku a kondice (a cvičící stroje jako Bodyspace, bodystyling, lymfoven a rolezic je stále k dispozici).
Ale zároveň se to stalo místem, kde se setkávám s ženami a vedu s nimi konzultace na téma nadváha a celulitida, ale také vrásky, akné, pigmentové skvrny, vhodné makeupy, líčení, jak bojovat proti únavě, jak posilovat imunitu a celkově se cítit lépe, vypadat lépe a mít se ráda
Produkty a technologie mnou nabízené jsou v Centru zdarma k vyzkoušení..
Dále zde probíhají také „pracovní konzultace“ spolupracujících žen, kterým pomáhám budovat jejich (mini)podnikání..

Chceš vědět jak jsem dosáhla proměny? Přečti si článek :

MŮJ PŘÍBĚH: Otázky a odpovědi – Aktualizované vydání 2017

MŮJ PŘÍBĚH